عقد قرارداد همکاری با خانه باغ اسفندیار
عقد قرارداد همکاری با خونه باغ اسفندیار
اکتبر 23, 2018
دومین سالروز تاسیس شرکت یلدا سیر ایرانیان
آگوست 10, 2019
اتوبوس VIP

اخبار ویژه اتوبوس بین شهری
در بررسی نمای داخلی این دو اتوبوس، داشبورد اسکانیا عریض تر و بزرگ تر میباشد و از این بابت، فضای مناسب تری برای قرار دادن دکمه های کنترل دارد و از این بابت تمامی دکمه های کنترلی در جای مناسب و در دسترس قرار گرفته اند، ولی ضعف آن، تعداد بسیار زیاد آنهاست که باعث گیج شدن راننده در شب شده ولی در مقابل ولوو دارای داشبورد کوچکتری بوده و عملکرد و دسترسی به ترمز دستی، شیشه بالابرها ،کولر و بخاری بهتر از اسکانیا میباشد و در پشت فرمان B9 صفحه نمایشگر و دورشمار به خوبی قابل رویت هستند که ظاهراً فرمان و آمپرها را از کشنده های سری FH نمونه برداری کرده اند.

همچنین صندلی راننده ولوو با قابلیت چرخش به سمت راست نسبت به صندلی های ثابت اسکانیا، جای کار و عملکرد بهتری را به راننده میدهد و دارای صندلی مجلل تر و راحتتری میباشد. پدال های اسکانیا بلندتر از ولوو میباشند که این موضوع در صورتی که از کروز کنترل استفاده نکنید، در طول مدت آزار دهنده خواهد بود، ولی ولوو با پدار های کوتاه تری که دارد، راحتی بیشتری را به راننده در سفر های طولانی میدهد.

هردو مدل دارای گزینه های ثابتی مثل : دو مانیتور LCD، DVD Player، آمپلی فایر مجهز به میکروفن، سپر جلو باز شو برای دسترسی به بکسل بند، دوربین دنده عقب، شیشه هاو آینه های برقی،چراغ های سقفی و راه پله ها و … میباشند که باکمی تفاوت در هردو اتوبوس وجود دارد.

از قسمت راننده که بگذریم، به سالن اتوبوس میرسیم، فضایی که برای سرنشین بسیار مورد اهمیت میباشد، همان طور که گفته شد، سقف ولوو مستحکم تر میباشد و از این بابت، در طی مدت، دیرتر به سر و صدا می افتد. سالن اسکانیا مجلل تر و زیباتر کار شده است و به دلیل بلندتر بودن سقف اسکانیا نسبت به ولوو، فضای بار بالای سر مسافر در اسکانیا، نسبت به ولوو بیشتر میباشد. در مدل های وی آی پی ۲۵ نفره ،هر دو مدل دارای چیدمان صندلی های یکسان میباشند ولی با این حال، ولوو دارای صندلی های راحتتر و نرم تری میباشد و همچنین نفوذ صدا به درون سالن ولوو، حتی در حالی که انتهای اتوبوس و نزدیک به پیشرانه نشسته باشید، کمی کمتر از مارال است.